Emre Nogay

WordPress Subdomain Destekli AMP CDN Kurulumu

WordPress Subdomain Destekli AMP CDN Kurulumu

[xyz-ips snippet=”code”]

Tüm kıymetli dostlarımıza tekrar merhaba. Aşağıda github linkini paylaştığım eklentiyi kullanarak sitenize amp cdn kurulumu yapabilirsiniz. Bu eklenti sitenizdeki AMP sayfalarının iç linklerini cdn.ampproject.org yapısı ile değiştirmektedir. Yani siteadresi.com adında bir domaine sahip olduğunuzu düşünelim, eklentiyi kurdunuz ve site içi linkleriniz
siteadresi-com.cdn.ampproject.org/c/siteadresi.com/amp/
halini alıyor. 😁 Çok kısa yapıya değinmek istiyorum.

Bu eklenti ne işe yarar?

Engellenen siteniz için, tekrar erişime aktif bir hale getirebilirsiniz. Sınırsız subdomain oluşturabilir, bu subdomainlerin iç linkleri siteadresi-com.cdn.ampproject.org/c/siteadresi.com/amp/ yapısı ile tek tıkla değiştirebilirsiniz. Benimle iletişime geçince anlayacaksınız, her şeyi 1 tıklamayla halledilebilir hale getirdik. 301 yok, webmaster tools’dan site değişimi yok, mysql üzerinden ayar yapmak yok, dosya taşımak yok! Her şey artık daha kolay.

Eklentiyi kurmadan önce deneme sürümünde olacağınız için WordPress için AMP isimli eklentiyi kullanıyor olmanız gerek. Diğer eklentiler (Better AMP vs.) ile uyumluyuz ancak  bunun için eklentinin sınırsız sürümüne sahip olmalısınız. Aşağıda eklentinin arayüzünden bir görüntü mevcut.

AMP CDN Eklentisi

AMP CDN Kurulumu Sonrası Sorabileceğiniz Sorular

Sorabileceğinizi düşündüğüm üç beş soruyu topladım, sorunuzun cevabı burada yoksa bana da iletişim sayfamdan ulaşıp sorabilirsiniz. AMP CDN kurulumu normalde 30 dakikada bitebilen bi işlem ancak ilk kurulumlarda bu işlem 2 saati bulabiliyor.

ClassiPress AMP Kurulumu (ClassiPress Teması ile Uyumlu mu?)

Evet uyumlu. Asıl AMP eklentisinden bazı ayarlar yaparak stabil bi şekilde kullanabilirsiniz. O ayarlara classipress amp kurulumu yayımında değiniyorum

DeTube Teması ile Uyumlu mu?

Kısmen uyumlu. İç linkleriniz CDN olarak değişir ancak AMP sayfalarında videolarınızın gözükmesi için ek kodlamalar yapmalısınız. Bunlar için bana ulaşabilirsiniz.

Subdomain Uyumlu mu?

Evet subdomain açıp, kurup gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz yapacağınız ekstra bir işlem yok.

AMP CDN Kurulumu Eklentisi İçin Lisans Oluşturma

Eklentiyi normalde tamamen ücretli olarak yayınlayacaktım fakat vazgeçtim herkes indirip 7 günlük ücretsiz deneyebilir.  Sayfanın başındaki formu kullanarak kendinize lisans anahtarı oluşturabilirsiniz (Eğer benden hizmet aldıysanız). Oluşturduğunuz bu kodu eklentiyi kurup aktif ettikten sonra,  Menü > AMP CDN Ayarları > Lisans sayfasından aktive edebilirsiniz. Lisanssız eklentinin kullanım süresi 7 gündür.

Not: Güncellemeleri de bu github sayfası üzerinden takip ediniz. Eklenti güncellendikce buraya yükleyeceğim. İndirme link: https://github.com/emrenogay/amp-cdn-kurulumu

AMP CDN Kurulumu Eklentisi Lisans

Kurulum esnasında veya herhangi bir şekilde takıldığınız, yardım istediğiniz bir konu varsa yorum yapmaktan veya benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.


Benzer yazılar
 • WordPress Detube AMP ve CDN Kurulumu
 • WooCommerce Telefon Numarası Formatını Değiştirme
 • WordPress Subdomain AMP CDN Kurulumu

 • Yorumlar
  Yazar: Emre nogay -
  Yorum: Https://emrenogay.com/iletisim/ bu sayfadaki iletişim adreslerinden biriyle, bana ulaşabilirsiniz.

  Yazar: Anonim -
  Yorum: Emre nogay bey size nasıl ulaşırım

  Yazar: Birkon -
  Yorum: Classipress amp kurulumunu layığıyla yapan bi arkadaş. çok memnunuz eline sağlık. 2 tıkla 1 ayda yapamadığımızı yaptı.

  Yazar: Ruletci -
  Yorum: O kadar adamla çalıştık bu sektörde ya hepsi çarpıp kaçtı bizi ya da kötü yaptılar işlerini sana rastlamak büyük şanstı kral...

  Yazar: Anonim -
  Yorum: Eklentinizi çok sevdik. 2 sitemiz için kendisinden satın aldık ilgili ve anlayışlı bi arkadaş her sorunumuzda yardımcı oldu.

  Yazar: İstanbul esc -
  Yorum: Kendisinden 4 sitemiz için hizmet aldık. classipress için harikalar yarattı amp cdn kurulumu için teşekkürler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.