Google AMP Tarama Anormalliği Hatası

Emre Nogay Emre Nogay · · AMP

AMP testi yapınca veya search console ile canlı URL testi yaptığınız sayfalarda tarama anormalliği hatası almanız muhtemeldir. Bunun sebebi sitenizdeki herhangi bir hatadan kaynaklanmıyor. Yani sorun sizden kaynaklanmıyor.

Google AMP Tarama Anormalliği Hatası

Tarama Anormalliği Hatası Çözümü

Ne kadar çözüm sayılır bilmem. Yine de bilgi edinmiş olun. Zaten bu konuda hiç kaynak yok. Eğer AMP’yi subdomain’den veya farklı bir domainden dizine eklettirmeye (index) çalışırken bu hatayı alıyorsanız, yapmanız gereken beklemek veya sürekli domain değiştirmek iOS 15 Safari AMP açılmıyor yazımda bahsettiğim işlem %90 bu soruna çözüm olmaktadır.

Yeni domain oluşturulduğunda, DNS yayılımı bitmediği için bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Benim kendi müşterilerimde tecrübe ettiğim kadarıyla, tarama anormalliği hatası 7-8 saat içerisinde düzeliyor. Bu süreyi beklemek istemiyorsanız, hata gidene kadar yeni bir subdomain açıp deneme yapabilirsiniz. Bu sorunun 26 Temmuz 2022 tarihi ile maalesef tek çözümü bu. Sorun sizin sitenizden kaynaklanmadığı için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Eğer daha fazla bilgi edinmek isterseniz Google’ın Data anomalies yazısına göz atabilirsiniz.

Efenim tarama anormalliği hatası yazımın sonuna geldik. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Ben Emre Nogay,
Sevgiler.

Yorumlar

"Google AMP Tarama Anormalliği Hatası" yazısı için 2 yorum bulundu

+1 ya valla emre hocam eline dağlık faydalı bi yazı olmuş benim de 3-4 saate kendiliğinden düzelmiş. benim sitede mi bi hata var diye kuruluyordum kendi kendime 😂

Cevapla

Google son zamanlarda çıldırdı gerçekten ya spam sitelerin dizine eklenip bizden önde çıkması yetmiyormuş gibi tarama hatalarıyla uğraşıyoruz bir de. Bu arada yazıdaki gibi subdomain değiştirince düzeldi teşekkür ederim.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İnternet bağlantınız kesintiye uğradı.