Emre Nogay

Ampproject Açılmıyor, Amp tib çözümü

Ampproject Açılmıyor, Amp tib çözümü

Çoğu yerden sorular geliyor ampproject açılmıyor veya cdn ampproject nedir gibi. Üzerine bir çok şey yazılıp çiziliyor, yaşanması Türkiye şartlarında çok doğal bir durum. Bakalım neymiş bu amp tib çözümü.

Ampproject Açılmıyor

Ampproject Açılmıyor

Varsayalım ki www.siteadi.com şeklinde bir alan adın var. AMP kurduğun zaman her şey yolunda gittiyse, Google www-siteadi-com.cdn.ampproject.org/c/s/siteadi.com/ şeklinde bi alan tahsis ediyor senin sitene özel. Sonuç itibariyle Google’ın bize tahsis ettiği alan adı da tib yiyebilir. Çünkü bu da doğal olarak bir alan adıdır her alan adı gibi bi IP adresine sahip, bi DNS kaydı var o yüzden siteme AMP kurdum oh amp tib çözümüne ulaştım sonunda diye düşünmeyin çünkü her domain gibi bu da tib yiyebilir cdn tib yedi ve ampproject açılmıyor konulu soruların temel nedeni budur.

Ya hocam benim sitem tib yemedi ama sitemi ampproject olarak açtırmayı başaramadım diyorsan senin çözümün belli arkadaş sana amp cdn kurulumu gerekiyor kapsamlı bi bloga denk geldin 🙂 burda amp hakkında her şey var. 😁 Eğer tib yediysen okumaya devam et.

Peki Amp Tib Çözümüne nasıl ulaşırız?

Yapmanız gereken eğer yoksa siteadi.com adresin için subdomain.siteadi.com şeklinde bi subdomain açmak. Varsa da bu subdomaini değiştirmek. Çünkü siz her subdomain değiştirdiğinizde subdomain-siteadi-com.cdn.ampproject.org/c/s/subdomain.siteadi.com şeklinde sıfırdan, yeni bir domain oluşturmuş olursunuz. Godaddy’den yeni bir domain almakla aynı iştir sadece para ödemezsiniz.

Subdomain Açtım Sonra Ne Yapmam Gerekiyor?

Ana sitenden amphtml etiketini kullanarak yeni sitene yön belirtmeniz gerekiyor classipress amp kurulumu içerisinde detaylı değiniyorum bi göz at yapamazsan aşağıda iletişim bilgilerim var ücretli destek alabilirsin.

Son cümlelerle bitireyim yazıyı, amp cdn kurulumu için bi eklenti kodladım. İndirip kullanabilirsiniz.

İndirme linki
https://github.com/emrenogay/amp-cdn-kurulumu

İletişim

Skype adresi: live:.cid.d9f2a044efb6b364

Telegram adresi: @emrenogay

Mail adresi: [email protected]


Benzer yazılar
 • ClassiPress AMP Kurulumu
 • WordPress Detube AMP ve CDN Kurulumu
 • WordPress Subdomain AMP CDN Kurulumu

 • Yorumlar
  Yazar: Emre nogay -
  Yorum: Https://emrenogay.com/iletisim/ bu sayfadaki iletişim adreslerinden biriyle, bana ulaşabilirsiniz.

  Yazar: Anonim -
  Yorum: Emre nogay bey size nasıl ulaşırım

  Yazar: Birkon -
  Yorum: Classipress amp kurulumunu layığıyla yapan bi arkadaş. çok memnunuz eline sağlık. 2 tıkla 1 ayda yapamadığımızı yaptı.

  Yazar: Ruletci -
  Yorum: O kadar adamla çalıştık bu sektörde ya hepsi çarpıp kaçtı bizi ya da kötü yaptılar işlerini sana rastlamak büyük şanstı kral...

  Yazar: Anonim -
  Yorum: Eklentinizi çok sevdik. 2 sitemiz için kendisinden satın aldık ilgili ve anlayışlı bi arkadaş her sorunumuzda yardımcı oldu.

  Yazar: İstanbul esc -
  Yorum: Kendisinden 4 sitemiz için hizmet aldık. classipress için harikalar yarattı amp cdn kurulumu için teşekkürler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.